Fechtavimas – tai menas įdurti, pačiam išvengiant dūrio

Fechtavimas (ang. fencing) – šaltojo ginklo (kertančio, duriančio ar triuškinančio) valdymas stengiantis sėkmingai atakuoti priešininką ir apsiginti nuo jo atakų. Žodis fence yra vidurinės anglų kalbos laikotarpiu atsiradęs sutrumpinimas, kuris atėjo iš italų kalbos žodžio defensio, kilusio iš lotynų kalbos. Pirmasis šį žodį anglų kalboje pavartojo anglų rašytojas Viljamas Šekspyras kūrinyje The Merry Wives of Windsor.

Fechtavimas – viena iš penkių olimpinių sporto šakų, dalyvavusių visose šiuolaikinėse Olimpinėse žaidynėse nuo pat jų atgimimo 1896 metais Atėnuose. Lietuvoje ši sporto šaka taip pat turi tradicijas, kurias tęsia ir klubas “Gintarinė špaga” Vilniuje. Norėdami daugiau sužinoti apie fechtavimą ir patys išbandyti ginklo miklumą – nedvejodami susisiekite su klubo treneriais ir apsilankykite mūsų treniruotėse.

Pradėti fechtuotis niekada ne per vėlu – būsimuosius čempionus ruošiame nuo pat vaikystės, tačiau priimame ir mėgėjus, norinčius pajusti kovos azartą, pažinti taktikos meną ir išmokti įveikti … patį save.

 Fechtavimas būna:

 

kovinis – jo metu stengiamasi nukauti priešininką ar bent jį sužaloti, kad prarastų gebėjimą kautis.

sportinis – sporto rūšis, kurioje siekiama parodyti savo pranašumą. Stengiamasi nesužeisti priešininko.

ugdomasis – fechtavimas yra priemonė ugdyti tam tikrus asmenybės bruožus.

rekonstrukcinis – istorinės rekonstrukcijos mėgėjų fechtavimas naudojant istorinius ginklus, siekiant atkurti istorinius kovinio fechtavimo būdus.

Kovinio fechtavimo rūšių buvo labai daug, kadangi buvo naudojama labai daug kovinių ginklų – kalavijai, ietys, kartys, durtuvai, kuokos, alebardosir t. t. Sportinio fechtavimo rūšių mažiau, kadangi sportiniame fechtavime naudojama mažiau ginklų rūšių.

Sportinis fechtavimas:

Sportinis fechtavimas – tai dviejų sportininkų kova šaltaisiais ginklais (kardais, rapyromis, špagomis), stengiantis dūriais arba kirčiais paliesti vienas kitą.

Fechtavimas yra įtrauktas į šiuolaikines olimpines žaidynes. 

Šiuo metu naudojami trijų ginklų tipai olimpinėse fechtavimo varžybose:

 

Špaga – sunkusis ginklas; taikinio sritis – visas žmogaus kūnas; abipusis prilietimas leidžiamas.

Rapyra – lengvasis ginklas; taikinio sritis yra liemuo, krūtinė, pečiai ir nugara; abipusis prilietimas yra draudžiamas.

Kardas – lengvasis ginklas; taikinio sritis yra nuo galvos iki liemens.